Onkoloji Millet Hastanesi Bahçesi ( ? )

28.03.2021

Onkoloji Millet Hastanesi Bahçesi

Dün, (27.03.2021) AK Parti İl Başkanı ve Karabük Milletvekilleri basınla bir araya geldi. Basın toplantısında kentte uygulanan ve planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdiler.

Biliyorsunuz siyasiler ile halk arasındaki en büyük köprü basın camiasıdır. Bilirler ki basın mensupları halkın sorunlarını, dertlerini en yakından bilenlerdir. Onun için adına ‘basın toplantısı’ dediğimiz toplantıyı düzenleyip halka yaptıkları ve yapılacakları hakkında bilgiler verirler.
Anlatacakları bitince de soru – cevap kısmına geçip halkın sorunları ve beklentileri hakkında bilgiler alırlar. Bu, soru -cevap kısmı Milletvekilleri için en önemli bölümdür. İşte, temsilcisi olduğu halkı en iyi bu bölümde anlamaya çalışırlar ve bundan sonraki çalışmalarına o şekilde yön verirler.

Karabük ‘ün 100 civarında yazılı, görsel ve sanal basın kanalı var.
Hemen şimdi; bakın görsel ve sanal basın kanalarına, bizim karabukmedya.com haber sitemiz dahil olmak üzere ‘Millet Bahçeleri ‘ni ön plana çıkarmışlar.
Basın toplantısını sonradan izlediğimizde can alıcı noktanın aslında başka bir konu olduğunu anlamıştık ama bizim bir suçumuz yoktu. Çünkü abonesi olduğumuz haber ajansları Millet bahçesi ön plana çıkacak şekilde haberlerini servis etmişti.
Biz de haberi anında alıp halkımızın bilgisine sunduk.

AK Parti İl Başkanı ve Milletvekilleri basın toplantısı düzenlemişti ama sayın Niyazi Güneş bir süre beklemesine rağmen ilgili soru gelmeyince kendisi açıklamalar yapmak zorunda kalmıştı.

Bir saati aşan toplantı sonunda basın mensuplarının ve haber kanallarının aldığı ana gündem maddesi Karabük ve Safranbolu ‘ya yapılacak olan Millet Bahçesi oldu.

Şimdi haberimize burada ara verip önceki güne (26.03.2021) dönelim.

Akşama doğru Vekilimiz sayın Güneş ‘in telefonu çalar.
Arayan Atilla Karaarslan ‘dır.
Karabük ‘ün kanayan yarasını dile getirmek için aramıştır vekilimizi.
Sayın Vekilim rahatsız ettim ama yardımlarınıza ve desteklerinize ihtiyacımız var. Karabük ‘ün kanayan yarasına derman olun; Onkoloji hastanesi konusunda yardımcı olun. Çünkü, sabahın köründe Ankara ‘ya Onkoloji hastanelerine kemoterapi tedavisi olmaya giden hastalarımız ve hasta yakınlarımız çok çile çekiyor. Biliyorsunuz kemoterapi ilaçları ağır ve hasta vatandaşlarımız bitap düşüyor. Çok eziyet çekiyorlar” der.

Karabük ‘ün bir çok değerinin bu nedenden dolayı kaybedildiğini defalarca vurgular.

Vekilimiz ise Atilla Karaarslan ‘a, kendi çevresinde ve hatta yakınları içinde de bu eziyeti çekenlerin olduğunu söyleyip konuyu çok iyi bildiğini ve yakından takip ettini belirtir. Ardından, “Yarın İl Başkanımız ve diğer vekil arkadaşımız Cumhur Ünal beyle beraber ortak bir basın toplantısı düzenleyeceğiz ve bu konuda bilgiler vereceğim. Müsterih olun elimden geleni yapacağım” şeklinde cevap verir.

Ve Atilla Karaarslan 26.03.2021 saat: 19:08 ‘de kendi internet sitesinden Karabük halkına müjdeyi verir.
Haberde yazan ‘Bugün aldığım habere göre‘ nin kaynağı bu konuda gerekenin yapılması için çaba sarf ettiğini söyleyen Vekilimiz Sayın Niyazi Güneş ‘tir.

Dün ise (27.03.2021) Vekilimiz Sayın Güneş yerel basın mensuplarından bu konuda soru gelmesini çok bekledi ama kimseden ‘çıt‘ çıkmadı.
Varsa yoksa Millet Bahçesi üzerine yoğunlaşmışlardı.
Karabük ‘ün mü Millet Bahçesi daha iyi olacaktı yoksa Safranbolu ‘nun mu” diye kısır tartışma içine girdiler ve başlıklarını benzer şekilde attılar.

Karabük ‘ün kanayan yarasını Vekilimiz sayın Güneş üzerine basa basa dile getirdiği halde hiç bir basın ajansı ve yerel medya bu haberi gündeme alıp sunmadı.
Karabük halkına ‘eziyetin son bulacağı müjdesi‘ ni vermedi.

Evet!
Millet Bahçesi de tartışma götürmeyen güzel bir hizmet.
Fakat Onkoloji Hastanesi, Karabük Halkının yıllardır süregelen kanayan yarasının dermanı…
Sabahın beşinde yollara düşen kanser hastasının ilacı!

Yorumu sizlerin…

Atilla Karaarslan, 03.12.2016 tarihinde yayınladığı “Kanser Karabük’ün kaderi mi?” başlıklı yazısı ile dört yılı aşkın süredir Karabük ‘e Onkoloji Hastanesinin ne kadar gerekli olduğunu dile getiriyordu.
Gerek kendi internet sitesinde gerekse sosyal medya hesaplarından #KarabükOnkolojiHastanesi etiketi ile yaptığı paylaşımlarla hep gündemde tutmaya çalışıyordu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Kaynak Gösterilse Dahi İzin Alınmadan Hiç Bir Yazı KOPYALANAMAZ! Copyright 1994 - 2021 Engin Koçali